Gwarancja najniższej ceny

Sauna Infrared

Kabina Infrared wykorzystuje energię podczerwieni. Stosowany zakres promieni podczerwonych jest bezpieczny, bez szkodliwego promieniowania UV. W kabinie Infrared zaledwie 20% energii podczerwonej ogrzewa otaczające powietrze (do temperatury 40 – 60° C), natomiast 80% energii przenika w głąb ciała (nawet do 40 mm) i przekształca się w ciepło, rozgrzewając skórę, stawy, mięśnie i narządy wewnętrzne (w saunie nasze ciało jest nagrzewane powierzchniowo – z ograniczonym wnikaniem wewnątrz). Zwiększona penetracja promieniowania podczerwonego efektuje silnym pobudzeniem układu naczyniowego i odpornościowego. Zmniejsza też napięcie mięśniowe oraz ma działanie przeciwbólowe (zwiększenie wydzielania endorfin). Zabieg ten sprzyja również w redukcji masy ciała, stabilizacji ciśnienia tętniczego, detoksykacji organizmu.
 
Kabiny Infrared są sprzymierzeńcami dla wszystkich, którzy pragną zgubić kilka kilogramów. Seans w podczerwieni to pasywny trening, fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza nam przemianę materii o ok. 40%. W czasie jednego 30-sto minutowego seansu organizm spala około 900 -2400 kcal (odpowiednik 5 km biegu).
 
Energia podczerwieni ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie, jak w przypadku sauny – powietrze w pomieszczeniu (zakres ciepła jest bezpieczny dla układu sercowo-naczyniowego), a zatem nie występuje uciążliwe zjawisko gorącego powietrza, typowe dla saun czy „dusznego” powietrza, spowodowanego dużymi ilościami pary wodnej w łaźni rzymskiej. Dzięki temu seans w kabinie Infrared nie jest wyczerpujący dla organizmu, a komfortowy i przyjemny.

ZALETY SAUNY INFRARED:

- sesja w saunie odbywa się w niższej temperaturze do 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać dłużej, do 30 minut, promienie podczerwone nagrzewają nasze - ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii (odpowiednik 10 km biegu).
- skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd.
- wyraźna redukcja cellulitu.
- zalecane przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia.
- redukuje napięcie stresowe

ZAPRASZAMY

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij